![](https://truestoryradio.gr/wp-content/uploads/2024/05/Νεραντζης-jpg.webp)
Θεοφάνους Νεραντζής
Οδοντίατρος πρόεδρος του οδοντιατρικού συλλόγου Κοζάνης τα τελευταία οχτώ χρόνια, ο αντιδήμαρχος πολιτισμού το 99 + 2000 με δήμαρχο τον Σταύρο Φραγκουλίδη, Ιδρυτικό μέλος του ελεύθερου ραδιόφωνου Πτολεμαΐδας.
![](https://truestoryradio.gr/wp-content/uploads/2024/05/Παναγιωτιδης-jpg.webp)
Θοδωρής Παναγιωτίδης
Εκπαιδευτικός φυσικός, ιδρυτικό μέλος του ελεύθερου ραδιοφώνου Πτολεμαΐδας ,διευθυντής προγράμματος του δημοτικού ραδιοφώνου,με θητεία στον FM 100 Θεσσαλονίκης , παλαιός ραδιοερασιτέχνης από την δεκαετία του 80
ΕΠΕΑ ΠΤΕΡΟΕΝΤΑ
Η εκπομπή σχολιάζει την τοπική επικαιρότητα και όχι μόνο, δίνει το μικρόφωνο στους πολίτες αλλά και σε δημόσια πρόσωπα, μοιράζει δώρα στους ακροατές και φυσικά παίζει επιλεγμένη μουσική όλων των φασμάτων.