Σε ένα παιχνίδι όπου σίγουρα δικαιούταν τον βαθμό ο Εορδαϊκός έχασε 1-0 από την Φήκη (που πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα) πληρώνοντας την κακή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου.

Για όλες τις αθλητικές ειδήσεις ακολουθήστε την αθλητική μας σελίδα στο FB  facebook.com /Sports. Eptolemeos/

Στην επανάληψη ο Εορδαϊκός πίεσε έκλεισε στο μισό γήπεδο τους γηπεδούχους έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες και φωνάζει δικαιολογημένα για τη φάση του 90ο όταν ο Αιχμαλωτίδης ανατράπηκε μέσα στη περιοχή αλλά ο διαιτητής που δίπλα δίπλα στην φάση μάλλον κοιτούσε κάπου αλλού.

Ήταν μια «κακή» ήττα από ένα αντίπαλο με τους ίδιους στόχους αλλά η ομάδα πρέπει να κοιτάξει μπροστά.

Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 36ο όταν ο Γεωργάκης τροφοδότησε τον Παναγιώτου ο οποίος με κοντινό πλασέ πετυχαίνει το 1-0 για τους κόκκινους.

Εορδαϊκός: Δημητριάδης, Σιδηρόπουλος, Κουνάβας, Πούλιος, Παπάς, Μπαλίτσας, Κοντογουλίδης, Παπανικόπουλος, Νίκολλι, Παπαζήσης (46ο Γκάϊτορ), Marcon (46ο Τσαγκαλίδης)

Τα αποτελέσματα:

Αστέρας Πετριτή – Αναγέννηση Άρτας 2-0 (26′ Γεωργακόπουλος, 45′ Γαρδικιώτης)

Αστέρας Σταυρού – Τρίκαλα 1-0 (90′ Αλεξίου)

Θύελλα Κατσικά – ΑΕ Κιλελέρ 0-0

Πιερικός – Βατανιακός 2-1 (15′ Μπαλογιάννης, 25′ Σαραντίδης / 90+2′ )

Μαγνησιακός – Νέα Αρτάκη 0-2 (38′ Σκριβάνος, 86′ Παπαδάκης)

Εθνικός Ν. Κεραμιδίου – ΓΑΣ Σβορώνος 1-3 (18′ Κόλα / 43′-61′ Μπατζώνης, 81′ Κυπαρίσσης)

ΠΟ Φήκης – Εορδαϊκός 1-0 (35′ Παναγιώτου)

Καστοριά – ΑΕ Λευκίμμης 1-1 (90+5′ Σαχινίδης / 54′ Τσοπανάς)

Ζάκυνθος – Θεσπρωτός 4-3 (20′ Ντούκας, 25′ πεν-90+2′ πεν Τσιμέλι, 46′ Τσίγκρηλας / 29′ Βιγιάλμπα, 35′ Ζελέκου, 71′ Τσαφίτσας)