Πολύ σκληρή για να πεθάνει αποδείχθηκε η Κοζάνη που αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο και να χρειάζεται να παίξει όλο το 2ο ημίχρονο με 10 κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά να μην μπορεί να κάνει την ανατροπή αν και οι φιλοξενούμενοι έμειναν και αυτοί με10.

Για όλες τις αθλητικές ειδήσεις ακολουθήστε την αθλητική μας σελίδα στο FB  facebook.com /Sports. Eptolemeos/

Η Κοζάνη ήταν κακή στο πρώτο μέρος με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να έχουν ένα δοκάρι (στο 22ο με κεφαλιά του Λαγωνίδη) και να προηγηθούν στο 38ο με γκολ του Γιουκούδη.

Τα πράγματα έγιναν πολύ χειρότερα για την Κοζάνη αφού στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με μια «τραβηγμένη» κόκκινη ο Ίτσιος με το διαιτητή να θεωρεί ότι ανέτρεψε σε προφανή θέση για γκολ το παίκτη του Καμπανιακού.

Υπήρξαν διαμαρτυρίες τίποτα δεν άλλαξε και το φάουλ εκτέλεσε ο Τότσκα κάνοντας το 0-2.

Η Κοζάνη μπήκε αποφασισμένη στο 2ο ημίχρονο και κατάφερε πολύ γρήγορα και πιο συγκεκριμένα στο 48ο να μειώσει με τον Σουλιώτη που εξελίσσεται  σε σκόρερ μετά από σέντρα του Πάνου.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν και άλλο δοκάρι σε σουτ του Μπούση.

Στο 66ο ο Σιατραβάνης εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων και έφερε το παιχνίδι στα ίσα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Στο 74ο επανήλθε η αριθμητική ισορροπία αφού αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Γαρύφαλλος για τους φιλοξενούμενους  αλλά οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη και πλέον είναι κάτω από την γραμμή.

ΚΟΖΑΝΗ (Άγγελος Διγκόζης): Καραγκιόζης, Πάνος, Τάτσης (76ο Κανούλας), Ιτσιος , Σουλιώτης, Αναστασόπουλος,  Νάτσος (64′ Ιω. Παπαδόπουλος), Σιατραβάνης (83ο λ.τ. Γιάκος), Καλλέργης (46′ Τσιμπούκας), Γραμμένος, Maksimovic.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αμανατίδης):  Γιακουμής (36′ λ.τ. Ιωαννίδης), Π. Καθάριος, Λαγωνίδης,  Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μανιός (76ο Πόζογλου), Μπούσης, Έππας (85ο Φροσύνης), Γαρύφαλλος , Παπαστεριανός, Τότσκα (85ο Πολύζος).

Τα αποτελέσματα:

Βόρειος Όμιλος

Play out

Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β 2-1 (28′ Κούστα, 37′ Ισνάλδο / 90+3′ Δαρέλας)

Κοζάνη – Καμπανιακός 2-2 (48′ Σουλιώτης, 66′ Σιατραβάνης / 38′ Γιουκούδης, 45+6′ Τότσκα)

Αιολικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1 (90+2′ Κονίλιο)