Αν και προηγήθηκε με τον Καλέργη στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Β΄ η ομάδα της Κοζάνης δεν κατάφερε να πάρει τίποτα θετικό τελικά γνωρίζοντας την ήττα.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σχετικά γρήγορα ενώ στην επανάληψη μέσε σε 1 λεπτό έκαναν το σκορ 3-1.

Η Κοζάνη μείωσε με αυτογκόλ και έδειξε ικανή να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά ο ΠΑΟΚ Β΄ σχεδόν αμέσως έκανε το 4-2 που τελικά δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Την προηγούμενη αγωνιστική ο Καμπανιακός είχε βάλει φωτιά στα play-out κερδίζοντας στην Καρδίτσα ενώ και αυτή έκανε το ίδιο με ανάποδο τρόπο αφού γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Αιολικό που δείχνει πολύ σκληρός για πεθάνει.

Πλέον η ομάδα της Κοζάνης στρέφει την προσοχή της στο Κυριακάτικο πολύ κρίσιμο παιχνίδι με τον Καμπανιακό εντός έδρας όπου θέλει τη νίκη για να ανασάνει βαθμολογικά.

Τα αποτελέσματα

Βόρειος Όμιλος

Play out

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής 0-0

ΠΑΟΚ Β – Κοζάνη 4-2 (39′ Γκούμας, 59′ Σαποβάλοφ, 61′ Δαρέλας, 66′ Μπράντονιτς / 30′ Καλλέργης, 64′ αυτογκόλ)

11. Αιολικός 14 (19)

*Σε παρένθεση οι βαθμοί που συνέλεξαν στην κανονική διάρκεια.

-ΠΑΟΚ Β΄ και Καμπανιακός έχουν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική:

Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β

Κοζάνη – Καμπανιακός

Αιολικός – Αναγέννηση Καρδίτσας

Play off

ΑΕΛ – Λεβαδειακός 2-2 (5′-12′ Φατάι/ 86ο Τσιριγώτης, 96ο Ρομό )

ΑΕΚ Β – Μακεδονικός 3-3 (40′ Μαχαίρας, 48′ Θεοδωρίδης , 90ο Ζίνι πεν. / 26′ Σιμόνι, 31′ Ζαφειράκης, 51′ Ραμίρεζ)