Ένα εύκολο μεσημέρι είχε το Σάββατο η ομάδα της Άρδασσας που με πρωταγωνιστές τους Μαυροματίδη που πέτυχε 3 γκολ και Τοπάλη που πρόσθεσε άλλα 2 κέρδισε με το εντυπωσιακό 6-1 εκτός έδρας την ΑΕ Κοζάνης.

Το σκορ άνοιξε ο  Μαυροματίδης με σουτ, ενώ ο Σαράντης Τοπάλης στο 27ο, θα σημειώσει 0-2 με δυνατό σουτ επίσης.

Το 0-3 θα έρθει με τη συμπλήρωση μισής ώρας στον αγώνα και πάλι από τον Μαυροματίδη, ο οποίος στο 39ο έκανε «χατ-τρικ», και παράλληλα το 0-4 για την Άρσασσα.

Στο 64′ λεπτό, ο Σερσέμης θα κάνει το 0-5 για να μειώσει στο 79ο ο Σικαλόπουλος.

Το  τελικό 1-6 θα διαμορφώσει ο Τοπάλης στο 89′ λεπτό της αναμέτρησης, με καταπληκτικό σουτ και από μεγάλη απόσταση.

Α.Ε. Κοζάνης: Φωτιάδης, Χατζηζήσης (68ο Βογιατζής),Ζάχος (58ο Τσοπανίδης), Παπαχαρίδης, Τσιόκανος (71ο Σπυριδόπουλος), Πουτογλίδης (58ο Γουρζουλίδης), Μίχος, Γκάργκας (58ο Παπαδόπουλος), Χατζηζήσης Δ., Σικαλόπουλος, Γεωργιάδης

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας: Χρυσοστομίδης, Σιδηρόπουλος (76ο Λιάμης), Παναγιωτίδης (68ο Ελευθεριάδης), Μωυσιάδης, Ρωσσίδης Αγγ., Ρωσσίδης Μιχ., Βασίλας (46ο Μωυσιάδης), Σερσέμης (68ο Ξανθόπουλος), Τσελεγγίδης, Τοπάλης, Μαυροματίδης (46ο Μεντεσίδης)