Ήττα που την οδηγεί εκτός συγκλονιστικού απροόπτου στα play-out γνώρισε η Κοζάνη το απόγευμα της Κυριακής από τον Καμπανιακό εντός έδρας.

Για όλες τις αθλητικές ειδήσεις ακολουθήστε την αθλητική μας σελίδα στο FB  facebook.com /Sports. Eptolemeos/

Το τελικό 0-1 πανηγυρίστηκε έντονα από τους παίκτες των φιλοξενούμενων που έκαναν ένα τεράστιο βήμα για να εξασφαλίσουν την συμμετοχή τους στα play-out ενώ ισοσκέλισαν την ήττα που είχαν γνωρίσει στο πρώτο γύρο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πέτυχαν το γκολ με πέναλτι του Γιουκούδη στο 36ο ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν χωρίς όμως αποτέλεσμα απογοητεύοντας τους λιγοστούς φίλους τους που βρέθηκαν στο γήπεδο με τον Άγγελο Διγκόζη να ζητάει υπομονή από τον κόσμο και να αναφέρει ότι υπάρχει πρόβλημα στην επίθεση.

Τα αποτελέσματα και στους 2 ομίλους:

Αιολικός Μυτιλήνης-Λεβαδειακός 0-3 (11′ πεν. Πολέττο, 45+2′ Τσιριγώτης σουτ, 89′ πεν. Μπαΐροβιτς)

Αιολικός (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Γιόκε, Ενομό, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Κριμιτζάς (76′ Καγκελίδης), Σρνιτς (46′ Τριανταφυλλάκος), Σαραντίδης (68′ Μουχάλης), Ουνγιαλίδης, Ζιβοΐνοβιτς (56′ Μπαλογιάννης), Τριανταφύλλου.

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Βήχος, Τσάπρας, Μεχία, Πίρινεν, Κωστή (62′ Γκουστάβο Κόστα), Λιάγκας, Κουάδρα (86′ λ.τ Γιαννιώτας), Συμελίδης (86′ Ντεντάκης), Πολέττο (62′ Γκεζαλί), Τσιριγώτης (71′ Μπαΐροβιτς).

Κοζάνη – Καμπανιακός 0-1 (36′ Γιουκούδης πεν).

ΚΟΖΑΝΗ (Αγγελος Διγκόζης): Bogdanovic, Πάνος, Τάτσης, Σουλιώτης, Κούφας, Ιω. Παπαδόπουλος, Νάτσος, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γιάκος, Maksimovic.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αμανατίδης): Γιακουμής, Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Μανιός, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Καθάριος, Εππας, Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Τότσκα.

Διαιτητής: Κ. Γιούργας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Α. Θανασιάς (Ηπείρου), Α. Μαλανδρής (Χαλκιδικής).

Ηρακλής – Νίκη Βόλου 1-0 (85′ Κουντουριώτης)

Τα παιχνίδια των ΠΑΟΚ Β΄  και ΑΕΚ Β΄ δεν θα γίνουν λόγω συμμετοχής αθλητών τους σε εθνικές ομάδες

Ρεπό: Μακεδονικός- Αναγέννηση Καρδίτσας

Δείτε τη βαθμολογία εδώ

Η επόμενη αγωνιστική (Τετάρτη 14/2):

Καμπανιακός – ΑΕΚ Β (14:00 – sl2.muvi.com)

Απόλλων Πόντου – ΠΟΤ Ηρακλής (15:00 – sl2.muvi.com)

Νίκη Βόλου – Αιολικός (15:00 – sl2.muvi.com)

Λεβαδειακός – Μακεδονικός (15:00 – sl2.muvi.com)

ΡΕΠΟ: Αναγέννηση Καρδίτσας, ΑΕΛ

Ο αγώνας ΠΑΟΚ Β’ – ΚΟΖΑΝΗ αναβάλλεται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Β΄ σε αγώνες ελληνικών εθνικών ομάδων (Άρθρο 22 παρ.4 β ΚΑΠ) και θα ορισθεί με νεότερο έγγραφο της διοργανώτριας.

Νότιος Όμιλος

Διαγόρας – Ολυμπιακός Β 0-2 (52′ Μπα, 71′ Κωστούλας)

Γιούχτας – Αιγάλεω 2-0 (57′ Θεοδωράκης, 81′ Νοικοκυράκης)

Παναθηναϊκός Β – Χανιά 0-2 (62′ Μαζουλουξής, 86′ Βουό)

Ιωνικός – Παναχαϊκή 3-1 (32′ Ντάουντα, 34′ Σαλαζάρ, 78′ αυτογκόλ / 69′ Γαϊτανίδης)

Δευτέρα 16: 00