Η αυλαία της 11ης αγωνιστικής άνοιξε το Σάββατο στους Νέους Επιβάτες Θεσσαλονίκης όπου ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Παναθηναϊκό με σκορ 3-2 και απολαμβάνει πλέον την μοναξιά της κορυφής αυξάνοντας ακόμη περισσότερο την βαθμολογική διαφορά από τους διώκτες του.

Για όλες τις αθλητικές ειδήσεις ακολουθήστε την αθλητική μας σελίδα στο FB  facebook.com /Sports. Eptolemeos/

Την Κυριακή στο δημοτικό γήπεδο της Νεάπολης η Λάρισα “τσίμπησε” τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) με αντίπαλο τον ΑΟ ΡΕΑ και οι βυσσινί δεν καταθέτουν εύκολα τα “όπλα” τους.

Επίσης, ο ΓΠΟ Καστοριάς απέδρασε με λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την ΑΕΚ στο Ελληνικό, ενώ ο ΟΦΗ ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, καθώς επικράτησε των Σειρήνων Γρεβενών εκτός έδρας (0-3).

Οι Σειρήνες μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση, κέρδισαν πολλές μονομαχίες και κράτησαν αποτελεσματικά τον ΟΦΗ μακριά από την εστία τους ενώ άγγιξαν και το γκολ αλλά το σουτ της Situma από καλή θέση κατέληξε ελάχιστα άουτ!

Στο δεύτερο ημίχρονο, το σκηνικό δεν άλλαξε με την ομάδα μας να μην επιτρέπει στον ΟΦΗ να δημιουργήσει φάσεις.

Ο ΟΦΗ ευτύχησε να προηγηθεί στο 60ο λεπτό, πέτυχε δεύτερο τέρμα 15 περίπου λεπτά αργότερα και στις καθυστερήσεις πέτυχε και τρίτο τέρμα για το τελικό 0-3.

Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Φραγκοπούλου, Μουρατίδου, Dorcas, Sousa, Κελεμένι, Μπούκα, Κωσταρέλα, Situma, Βλάχου, Τάσιου

Αλλαγές: Δάδιου, Στεργιούλα, Πατσιούρα

Ο Αστέρας Τρίπολης σημείωσε εντός έδρας νίκη επί των Ελπίδων Καρδίτσας(6-0).

Εδώ να σημειώσουμε ότι η αρχηγός των Ελπίδων Καρδίτσας Γωγώ Σίμου τραυματίστηκε σοβαρά και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.

Από την άλλη ο ΑΣ Βόλος 2004 γνώρισε δεύτερη συνεχή εντός έδρας ήττα αυτή την φορά από τον ΑΟ Τρίκαλα 2011 με σκορ 1-3.

Τέλος ματς “γκραν γκινιολ” και με έντονες συγκινήσεις επεφύλαξε η αναμέτρηση στο δημοτικό γήπεδο Υμηττού ανάμεσα στην τοπική Ολυμπιάδα και τις Νέες Ατρομήτου 2018 που έληξε υπέρ της ομάδας του Περιστερίου (2-3).

Αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα και σκόρερ της 11ης αγωνιστικής της Α’Εθνικής Γυναικών: