Πρεμιέρα του β΄ γύρου είχαμε το Σ/Κ στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης με τον πρωτοπόρο ΠΑΟ Κοίλων να κερδίζει εύκολα την Α.Ε. Κοζάνης, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ενώ η 2η Άρδασσα πήρε ξεκούραστα τους 3 βαθμούς αφού στο πρόγραμμα ήταν  το παιχνίδι με την ΑΕΠ και πλέον ετοιμάζεται για το ντέρμπι κορυφής με τον πρωτοπόρο την Κυριακή.

Για όλες τις αθλητικές ειδήσεις ακολουθήστε την αθλητική μας σελίδα στο FB  facebook.com /Sports. Eptolemeos/

Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε την Παρασκευή (ελέω καρναβαλιών)  στην Σιάτιστα εκεί όπου ο Μακεδονικός κέρδισε τον Μακεδονικό Κοζάνης με 3-1, με τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που άνοιξαν το σκορ.

Από εκεί και μετά στην Β΄ Κατηγορία έκλεισαν οι εκκρεμότητες με τη διεξαγωγή των 2 παιχνιδιών της 9ης αγωνιστικής που είχαν αναβληθεί λόγω καιρού και την πρωτοπόρο ομάδα των Πύργων να κερδίζει στο Λιβαδερό και να δείχνει για ακόμα ένα αγώνα ότι δεν έχει αντίπαλο.

Με γκολ του Νίκου Γ. και του Σιδηρόπουλου Χ. η Δόξα προηγήθηκε 0-2 στο πρώτο ημίχρονο με την Αναγέννηση Λιβαδερού να μειώνει σε 1-2 λίγο πριν την λήξη του.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Βαλαβάνης θα κάνει το 1-3 και κάπου εκεί το παιχνίδι “κλείδωσε”.

Η νίκη της Δόξας αφιερώθηκε στον πρόεδρο της ομάδας Ιωάννη Βαγγόπουλο που είχε και την ονομαστική του εορτή.

Να σημειωθεί ότι την ομάδα ακολούθησαν λίγοι ηρωικοί φίλαθλοι δηλώνοντας παρών σε άλλη μια νίκη της Δόξας που παραμένει αήττητη.