Στην Δράμα ο Αμύντας Αμυνταίου παρά τις απουσίες κατάφερε να φύγει με το διπλό από τη Δράμα, καθώς επικράτησε της τοπικής ομάδας με 17-21.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ήταν αποτελεσματικότεροι και προηγήθηκαν με 3-2 στο 10λεπτο, παρόλα αυτά, η συνέχεια  ανήκε στον Αμύντα, ο οποίος με όπλο του την άμυνα κατάφερε να προηγηθεί για πρώτη φορά με 5-6 στο 17λεπτο, αυξάνοντας τη διαφορά στο +4 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (7-11).

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά την προσπάθεια των Δραμινών να περιορίσουν με άμυνες προσαρμογής τα ατού του Αμύντα δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα το +4 υπέρ των φιλοξενουμένων να διατηρηθεί ως το τέλος της αναμέτρησης.

Ο Αμύντας που αγωνίστηκε χωρίς τους Δ. Κόλλια, Δ. Παπαδόπουλο , Παναγιωτίδη και Παπακοσμά, είχε πρώτους σκόρερ τους Γ. Παπαχρήστου με 10 και Μυλόπουλο με 9 γκολ, ενώ για τους Δραμινούς ξεχώρισαν οι Φραγκούλης και Βουλγαράκης με 6 και 5 γκολ αντίστοιχα.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Δημήτρη Πασιαλή, το Σάββατο 18 Νοεμβρίου με αντίπαλο την Αναγέννηση Άρτας.

Διαιτητές: Ηλιάδης –Παρασκευούδης.

Γ.Ε. Δράμας (Κων. Γουλιαρης) : Αμπούτζιας 1, Βουλγαράκης 5, Γιαννακόπουλος 2, Δρανοβαλης, Ιορδανίδης 1, Καπιαταγης, Καραγιάννης Γιωργ. Καραγιάννης Γιωργ. Κοτζαπαναγιώτης, Κράνας, Μπαρλιάτας, Παυλίδης 1, Πούλιος 1, Τσερπιρίδης, Τσεπενέκης, Φραγκούλης 6.

Αμύντας (Δημ. Πασιαλής – Χρ. Φυραρίδης): Ασιανός (τφ), Μπόνας (τφ), Γιαννιτσόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Α. Παπαχρήστου , Γ. Παπαχρήστου  10, Κοτανίδης, Σ.Πετρίδης , Δ. Πετρίδης , Μυλόπουλος 9, Z. Κόλλιας , Τζοβάρας.

Τα αποτελέσματα:

Γ.Ε. Δράμας -Αμύντας Αμυνταίου 27-31

Αναγέννηση Άρτας -ΑΜΣ Πόντιοι Κιλκίς  δ.δ.

Αναγέννηση Άρτας  21-35           -1

Δύο αγώνες λιγότερους έχει η Αναγέννηση Άρτας.  Από ένα Κερκυραϊκός και Πόντιοι Κιλκίς