Αποκλείστηκε από την συνέχεια στο θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας, ο Εορδαϊκός, που γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1, από τον σαφώς πιο έτοιμο, Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, στο Γήπεδο των Γαλατάδων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 20ο λεπτό, όταν ο Πλατσιώτας με σουτ, μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Στο β ημίχρονο Εορδαϊκός μπήκε πιο ψυχωμένα κι έφτασε στην ισοφάριση στο 49ο λεπτό, όταν ο Παπαδόπουλος έδωσε στον Μ. Χαραλαμπίδη που έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν σχεδόν αμέσως, στο 54ο λεπτό με τον Καράμπελα, που μπήκε από δεξιά στην περιοχή και έγραψε με σουτ το 2-1.

Το 3-1 έγινε στις καθυστερήσεις με δυνατό σουτ του Τσερίκου.

Οι συνθέσεις:

Απόλλων Κρύας Βρύσης: Δομουκτσίδης, Χαβιαρόπουλος, Πλατσιώτας, Ιωσηφίδης, Αλμαλής, Ξανθόπουλος, Γαβριηλίδης (46ο Καράμπελας), Χατζηαλεξιάδης (72ο Βασιλειάδης), Τζάνη (72ο Τσερίκου), Ταουσάνης, Τζήμας .

Εορδαϊκός: Μήτκας, Σιδηρόπουλος, Πυρίτζαους, Πούλιος (76ο Σαββάκης), Σεκουλίδης, Τσεμπερλίδης (65ο Μπαλίτσας), Κοντογουλίδης, Παπαδόπουλος, Καλατσανάς, Μ. Χαραλαμπίδης, Τσαγκαλίδης (65ο Θ. Χαραλαμπίδης)

Διαιτητής: Τζίκας Φώτης (Ε.Π.Σ. Μακεδονίας)

Α’ Βοηθός: Γιατσίδης Παναγιώτης (Ε.Π.Σ. Μακεδονίας)

Β’ Βοηθός: Κουντούρας Στράτος (Ε.Π.Σ. Μακεδονίας).