Ο ΑΣ Βόλος 2004 απέδρασε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τα Γρεβενά με τις Σειρήνες να χάνουν δύο πέναλτι . Tο πρώτο με την Τάσιου, το οποίο απέκρουσε η τερματοφύλακας των ερυθρόλευκων στο πρώτο ημίχρονο και κράτησε ανέπαφη την εστία της  όπως και στην εκπνοή του αγώνα με δεύτερο πέναλτι που εκτέλεσε η Μπόζιαρη, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

Για όλες τις αθλητικές ειδήσεις ακολουθήστε την αθλητική μας σελίδα στο FB  facebook.com /Sports. Eptolemeos/

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό και στη συνέχεια οι Σειρήνες ήταν κυρίαρχες αλλά το πολυπόθητο γκολ δεν ήρθε και μοιραία δεν μπόρεσαν να πάρουν ούτε το βαθμό.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε δεύτερο συνεχόμενο “τρίποντο” επί του ΓΠΟ Καστοριάς (5-2),ενώ στη Νέα Μεσημβρια Θεσσαλονίκης αν και τα Τρίκαλα βρέθηκαν μπροστά στο σκορ εντούτοις η Χέλμβαλ έδωσε το “φιλί της ζωής” στο 94′ για λογαριασμό του ΠΑΟΚ που σημείωσε νίκη ανατροπή.

Ο ΑΟ ΡΕΑ πέτυχε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη, καθώς επικράτησε των Ελπίδων Καρδίτσας με σκορ 0-3.

Τους πρώτους βαθμούς της νίκης πανηγύρισε και ο Αστέρας Τρίπολης στον Υμηττό επί της Ολυμπιάδας (0-4) και ρεφαρε την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη με αντίπαλο την Λάρισα (0-0) στο Σεραφιδειο και ο ΟΦΗ κέρδισε 2-0 τις Νέες Ατρομήτου στο Βαρδινογιαννειο.

Συνοπτικά τα τελικά αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής Γυναικών: